40 yaşından sonra Plazma İle Gençleşme

1900’lü yılların başında piyasaya çıkan lazer teknolojisi en basit mantıkla tutarlı ışık demetleri üreten cihazlardır.

Bu teknolojik yeniliğin kökeni fizik araştırmalarında yatmaktadır. Albert Einstein ilk olarak 20. yüzyılın başlarında uyarılmış emisyon fikrini ortaya attı ve Hughes Aircraft Company’den Theodore Maiman 1960 yılında ilk çalışan lazeri yarattı.Dermatologlar, lupus için Finsen lambası da dahil olmak üzere yüzyıllardır cilt koşullarının tedavisi için yapay ışık kaynakları kullandılar. vulgaris (1899), yara iyileşmesi ve raşitizm (1901) ve sedef hastalığı (1925). Yeni lazer sistemlerinin inşası, dermatologları lazerlerin terapötik etkilerini incelemeye yöneltti.

Lazer ile ilgili kısa bir bilgilendirmenin ardından sizlere plazma ile cilt dokusunu yenilemenin ne şekilde mümkün olacağını en basit mantıkla anlatmaya çalışacağım.

Deri altında yer alan fibrolast hücrelerinden bahsedeceğim. Alında özetle cilt yenilenmesini sağlayan en büyük etken bu hücrelerdir.

Kullandığımız plazma cihazı cilt yapısına, yaş, hastalık, kulladığı ilaçlar gibi kriterlere göre ısı derecesi ayarlanarak deri üstüne uygulanır. Cilt ısındığında deri altında beyin bunu yanık olarak algılar ve orada fibrolast hücrelerini yoğun şekilde aktif hale getirerek kolejen üretimini artırır. Bu sistemde elbette kişiye içerden veya dışardan takviyeler verilecektir. Özellikle 60 yaş üstü iseniz elbette takviyeler ile daha hızlı bir iyileşme söz konusu olacaktır.

Parçalı cilt yenileme terapisi cildin tonunu, dokusunu iyileştirmek ve muhtemelen pigmentasyon sorunlarını iyileştirmek için tasarlanmıştır. Tedavinin genel amacı, görevi minimum miktarda “kesinti” ile tamamlarken daha taze ve daha genç bir görünüm sağlamaktır. 

Plazma sistemi ile kısa sürede cildiniz yenilenebilir. Detaylı bilgi için elbette bana yazabilirsiniz.

Sevgiler 😉

Please follow and like us:

Hüsna Suzan Kaygusuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir