Herkesin Aylık Pedikür Yaptırmasını Gerektiren 6 Sağlık Nedeni !

Spa hizmetleri genellikle bir lüks olarak görülür, hem de çok feminen bir lüks! Ancak söz konusu pedikür olduğunda, estetik kadar sağlık içinde yapılması gerektiğini bilmelisiniz.  Touch Nails Beauty Harbiye İstanbul’da  sağlıklı yaşama odaklanan bir güzellik merkezidir.  

Ayaklarımız günlük olarak muazzam bir basınç ve ağırlık taşır, bu da onları yaralanma, yorgunluk ve enfeksiyona karşı hassas hale getirir. Ayak, vücudun en çok kullanılan kısımlarından biri olmasına rağmen, çoğumuz ayak bakımını ihmal ederiz.

Aylık pedikür yaptırmanın doğrudan sağladığı altı faydayı aşağıda paylaşıyoruz.

  • Sorunların Erken Tespiti

Düzenli pedikür yaptırmak, pedikür uzmanının nasır, mantar gibi enfeksiyonların erken tespit etmesine yardımcı olabilir. Bu rahatsızlıklar erken evrelerinde tespit edildiklerinde tedavileri daha kolaydır.

  • Enfeksiyon Riskini Azaltır

Ayak tırnaklarının kesilmesi ve temizlenmesi tırnakların içe doğru büyümesini ve enfeksiyona neden olmasını önler. Kir ve bakterilerin ayaklarınızdan uzaklaştırılması, tırnak hastalıklarının (mantar) ve ayak kokularının önlenmesine de yardımcı olacaktır.

  • Cildin Nemini Korur

Pedikür, ılık suda bekletme ve ayaklarınızın nemini ve bütünlüğünü korumaya yardımcı olan yağlar ve losyonlarla yapılan masajları içerir. Nemlendirilmiş ayaklarda kabarcık, çatlak veya diğer ayak sorunlarının görülme olasılığı daha düşüktür.

  •  Ayaklara Peeling Yapar

Eksfoliasyon (ölü cilt hücrelerinin giderilmesi), cilt hücrelerinin birikmesini ve rahatsız edici ve ağrılı olabilen  nasırlara neden olmasını önler. Ayaklarınızdaki, özellikle de topuktaki ölü derinin atılması, yeni hücre oluşumunu teşvik ederek daha pürüzsüz ve daha çekici ayaklar yaratır.

  • Dolaşımı Teşvik Eder

Salon pedikürünün en keyifli kısmı masajdır. Masaj, kan dolaşımını teşvik eder ve baldırlar ile ayaklardaki gerginliğin giderilmesine yardımcı olur. Kan dolaşımındaki artış ağrıyı azaltabilir ve ısının vücudunuza dağılmasına yardımcı olabilir.

  • Tüm Vücudu Rahatlatır

İyi bir pedikür çok rahatlatıcı olabilir. Stresi azaltmanıza yardımcı olur ve terapötik olabilir. Bir tırnak uzmanına düzenli olarak muayene olmak, ayak parmaklarınızın en iyi durumda kalmasına yardımcı olacak ve onları seçtiğiniz sevimli tırnak tasarımlarıyla donatacaktır.

Please follow and like us:

Hüsna Suzan Kaygusuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.