Kalıcı Akne Tedavisi

Akne yağ bezi hastalıklarından biridir. Yağ bezlerinin az çalışmasından yada fazla sebum üretiminin fazla olmasından ötürü ciltte meydana gelen iltihaplanmadır.

Yağ bezlerinin sebum dengesi bozulursa aknelere hazır olun. Bu genetik hastalıklardan yanlış ürün kullanımına birçok sebepten meydana gelebilir.

Cildin dengesini sağlamak eski sağlıklı haline dönüştürmek için akne tedavisinde bir uzmandan destek almanızı öneririm. Bir ürün yada tedaviye başladığınızda en az 6-8 hafta içinde bir sonuç alabileceğinizi hesaba katarak sabırlı davranmanız gerekiyor.

Kalıcı akne tedavisi için istikrarlı 6-8 hafta uzman ile birlikte ilerlemelisiniz. Kalıcı Akne Tedavisi için yatıştırıcı etki 3-4 ay içinde gerçekleşir. Kalıcı akne tedavisinde kükürtlü veya katranlı bir sabun ile yüz, vücut yıkanmalıdır. Sabah ve akşam birer defa yıkamak yeterlidir.

Kapatıcı ürünler gözenekleri tıkayacağından ürün seçerken gözenekleri tıkamaz ibaresi arayın. Yoksa kalıcı bir tedavi söz konusu olmaz. Tekrar etmesine yol açacaktır.

Kalıcı Akne Tedavisi

Akne Tedavisi İki İpucu Süt ve Şekere Dikkat

İnek sütü ve şekere kalıcı akne tedavisinde neden dikkat etmeliyim.

İnek sütünün için Kazein proteini bulunur. Bu proteinler sebumu tetikleyerek yani yağlanmayı artırarak yangıyı artırıyor. Akneli hastalar keçi sütüne geçiş yapabilir. Sütün aknenizi tetikleyip tetiklemediği ancak 1 aylık bir süre boyunca kullanmadığınızda anlayabilirsiniz. Sadece süt değil süt ürünlerini de sınırlı olarak tüketmeniz gerekebilir.

Kazein Proteini Nedir ?

Kalıcı akne tedavisinde tavsiyelerimden biri inek sütünü 1 ay boyunca kesmenizdi. Ancak bir ayın sonunda sütün aknelerinizi etkileyip etkilemediğini anlayabilirsiniz. Peki, akneleri etkileyen kazein proteini nedir? Bebeklik dönemimizde bu proteini sindiren lap enzimi bulunur ancak ilerleyen yaşlarda bu enzimi üreten gen kapanır. .

Özellikle sporcular protein aldığından kazein bulunan bu proteinler akne oluşumunu tetikliyor. Doğal bitkisel şeker oranları düşük proteinlere yönelmenizi öneririm.

Şeker konusunda konuşacak olursak hepimiz şekerli ürünleri biliyoruz. Doğal beslenme ile doğru orantıda ilerleyen kalıcı akne tedavisi ile ilgili size özet önerim;

Cildimizi sabah -akşam yıkayarak temiz tutacağız,

Şekerli ürünlerden uzak duracağız,

Makyajla uyumayacağız,

Sağlıklı cilt sağlıklı organların habercisidir.

Kalıcı Akne Tedavisi
Please follow and like us:

Hüsna Suzan Kaygusuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir