Karbonat ile ölü derilerinizden kurtulun!

Günümüzde peeling olarak asit bazlı soyucular çok popüler ancak bu konuda uzmanlığınız yok ise evde asit bazlı bir cilt soyucu kullanmak size faydadan çok zarar getirebilir. Hatta malesef uzun süreli cilt problemlerine yol açabilir. Karbonat ile olan tarifleri egzama, sedef vb deri hastalıklarına sahip kişiler kesinlikle yapmamalı!

Kozmetik sektöründe cildinize ugun bir peelingi düzenli olarak haftada bir uygulamanız yeterlidir. Daha profesyonel bir çözüme ihtiyacınız varsa lütfen bir uzmana danışın.

Daha önce birçok yerde türk kahvesini bitirdikten sonra kahve telvesini peeling olarak kullanabileceğinizi okumuşsunuzdur. Yapabilirsiniz hiçbir problem yaşamazsınız. Cildinizdeki ölü deriyi atmanıza yardımcı olacaktır. Peelingin ardından cilt tipinize uygun bir tonik kulanmalısınız. Ardından da krem bu bir cilt bakım rutinidir.

Ben size bugün ölü derilerinizden sizi kurtaracak başka bir mutfak malzemesi önerisinde bulunacağım.

Öncelikle bu sayfada önerdiğimiz her tarifi öncelikle cildinizin küçük bir noktasında deneyerek alerjik reaksiyonu kontrol etmenizi öneriyoruz.

İkinci uyarımız ise karışımlara metal karıştırmayın. Tahta kaşık, cam kase vb. kullanmanızı öneriyorum.

Karbonat İle Cilt Renginiz Açılsın

Karbonat soyucu etkiye sahiptir. Cildin sağlıklı şekilde 21 bir günde bir soyulması, kulladığınız kozmetiklerin deri tarafından daha kolay emilmesine yardımcı olur.

Karbonatlı maskeler lekeler üzerinde etkilidir.

Ayşenur Yazıcı’nın güzel bir sözü vardır. Çok severim. Gözenekleri tıkalı kişi yoktur, pis insan vardır. Özel deri hastalıklarını ayrı tutarak bu söze katılıyorum. Cildimizi iyi temizlemezsek gözenekler tıkanır ve sonrasında akne ve sivilce olarak geri döner.

Pahalı kozmetiklere ayıracak bütçeniz yoksa sayfamda hergün farklı tarifler veriyorum. Bu tarfilerden biri de elbette size uygundur.

Karbonat Maskesi Tarifi

2 yemek kaşığı karbonat

2 yemek kaşığı su yada yoğurt

Karışımı macun kıvamında hazırlayın. 20 dakika cildinizde tutun ve sonra ılık su ile yıkayın. Ardından tonik ve kremini kullanabilirsiniz.

Akneli bir cildiniz varsa karışıma 8-10 damla limon ekleyebilirsiniz.

Olgun bir cildiniz varsa ve ölü derilerden kurtulurken cildi beslemekte istiyorsanız aşağıdaki tarif sizin için daha uygundur.

1 yemek kaşığı karbonat

1 yemek kaşığı maya

8-10 damla limon suyu

Macun şekline gelince cildinize boynunuz, dekolte,el,ayak vücudunuzun dilediğiniz yerinde kullanabilirsiniz. Tonik ve ardından krem kullanabilirsiniz. Maskeyi 20 dakika cildinizde tutmanızı öneririm.

Tüm tarifleri akşam saatlerinde yapmanızı öneriyorum. Limonlu tarifleri kesinlikle gündüz yapmanızı önermiyorum. Güneş, rüzgar cildinizin lekelenmesine yol açabilir. Risk almayın ve maskelerinizi geceleri yapın. Bu şekilde uykudan önce cildinizi hazırladığınızdan sabah uyandığınızda yenilenmiş bir cilt ile karşılaşırsınız.

Sağlıklı cilt sağlıklı organların habercisidir.

Sorularınız için sosyal medya hesaplarıma yazabilirsiniz.

Please follow and like us:

Hüsna Suzan Kaygusuz

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.