Sonbaharda Cilt Bakımı

Günler kısaldıkça, sıcaklıklar düşer ve hava kuruduğunda cildiniz değerli nemi kaybedebilir. Sonbahar bir geçiş dönemidir ve en iyi sonbahar cilt bakımı rutinleri, meydana gelen yaz hasarlarını düzeltir ve cildinizi kışa hazırlar.

Güneş, klor ve tuzlu su yaz boyunca cildinize zarar vermiş olabilir, bu nedenle sonbahar pul pul dökülme ve nemlendirme zamanıdır.

Sabundan uzak durun. Güzel kokulu sabunlu peelingler plajda geçen bir günün ardından harika hissettürebilir ancak cildinizi kurutur. Sonbahar geldiğinde sabun içermeyen nemlendirici bir temizleyiciye geçin. Jelleri bırakmanın ve kremsi süt ürünlerin tadını çıkarmanın zamanı geldi.

Yağ bazlı bir ovalama ile cildinizi ölü derilerden kurtarın. Yaz güneşi ve klor cildinizi kuru ve pul pul bırakmış olabilir. Yeni sezona tam vücut peeling seansı ile başlayın . Yağ bazlı olanlar harikadır çünkü pul pul dökülür ve nemlenir.
Losyondan kreme geçin. Hava kurudukça cildinizin daha kalın bir nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Kremler daha güçlü bir yağlı bariyer sağlar, yani hem cildin dış tabakasından su kaybını azaltır hem de bu cilt tabakasına aynı zamanda nemlendirme sağlar.
Dudaklarınızı koruyun. Bu kış dudaklarınızın kurumasını ve çatlamasını önlemek için şimdi nemlendirmeye başlayın . En iyi sonuçlar için petrol bazlı olmayan bir dudak kremi kullanın.
El kremine yatırım yapın. Eller genellikle sonbahar ve kış aylarında kurur ve çatlar. Bir gram önleme gerçekten bir kilo tedaviye değer. Tüm kış boyunca yumuşak, esnek eller sağlamak için ellerinizi şimdi nemlendirmeye başlayın.

Danışmanlık isterseniz cildinize uygun ürün seçimleri için whatshaptan bana ulaşabilirsiniz 0533 4292820

Sağlıklı Cilt Sağlıklı Organların Habercisidir.

Please follow and like us:

Hüsna Suzan Kaygusuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.